Lassult a GDP növekedése
2,7 százalékkal nőtt a GDP a második negyedévben. Az első negyedévi 3,5 százalékoshoz képest mérséklődő növekedési ütem hátterében elsősorban a mezőgazdaság teljesítményének csökkenése áll.
2,7 százalékkal nőtt a GDP a második negyedévben. Az első negyedévi 3,5 százalékoshoz képest mérséklődő növekedési ütem hátterében elsősorban a mezőgazdaság teljesítményének csökkenése áll.
Valósággal kilőtt az ipari termelés júniusban: 11 százalékkal ugrott meg az egy évvel korábbihoz képest – közölte a KSH. Igaz, idén kettővel több munkanap volt ebben a hónapban, de a megtisztított adat így is 6 százalékos növekedést mutat. A járműgyártás erősen megdobta az exportadatokat, az élelmiszer-kivitel pedig 18,9 százalékos, rekordnövekedést mutat.
Az év egészében az export jobban fog bővülni a gazdasági növekedésnél, és ez húzza magával a bruttó hazai termék (GDP) növekedését - mondta Lenner Áron Márk, a Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdaságért felelős helyettes államtitkára a köztévében kedd este.
Lagymatag a hitelezés és jövőre eláll az uniós pénzeső, időlegesen stagnálás is lehet ebből.
Fizetés- és nyugdíjemelést, gazdasági növekedést, valamint a tervezettnél alacsonyabb költségvetési hiányt jelentett be Aleksandar Vucic szerb kormányfő szerdai belgrádi sajtótájékoztatóján, amelyen az utóbbi egy év gazdasági intézkedéseit és azok hatásait ismertette.
Jó az azonosulás az agresszorral, oldja a feszkót, biztonságot ad a hétköznapok túlélésére. Csak egy kicsit nagy az ára.
A 2008-as gazdasági válság komoly nyomokat hagyott a magyar gazdaságon, a GDP csak idén éri el a 7 évvel ezelőtti szintet. A magyar kis- és középvállalkozások nagyon megsínylették a visszaesést, náluk is csak most mutatkoznak a konszolidáció jelei.
Az idei év egészében is 3 százalékot meghaladó gazdasági növekedést várnak az MTI által megkérdezett banki elemzők, miután az első negyedévben 3,5 százalékkal nőtt a GDP a statisztikai hivatal adatai szerint.
Az első negyedévben 3,5 százalékkal nőtt Magyarország bruttó hazai terméke. Első becslésében 3,4 százalékos éves és 0,6 százalékos negyedéves növekedést közölt a KSH.
Az OECD még az EU-nál is optimistább a magyar gazdaság növekedéi kilátásait illetően: 3,0 százalékos GDP-növekedést vár erre az évre, a tavaly novemberi 2,1 százalékos várakozásával szemben.
Az elemzői várakozásnál jobban, 0,5 százalékkal nőtt a horvát bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva – közölte első gyorsbecslése alapján a horvát statisztikai hivatal pénteken. Az elemzők 0,1 százalékot vártak. Ez a második negyedév egymás után, hogy nőtt a GDP.
A magyar GDP-növekedés 0,6 százalékra lassult az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest, amikor a gazdaság 0,9 százalékkal bővült - közölte a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD). A magyar növekedés így is duplája az OECD-tagországok első negyedéves átlagának, és nagyobb az amerikai és német növekedésnél is.
A nemzetgazdasági miniszter szerint lehet azt mondani, hogy a magyar gazdaság ebben az évben valószínűleg meghaladja a 3 százalékos gazdasági növekedést.
Az első negyedévben 3,4 százalékkal nőtt a magyar gazdaság. Az egész év nem lesz vélhetően ilyen szép, lassulás kezdődik elemzők szerint, de jövőre még így is 2 százalék feletti bővülés valószínű.
Londoni elemzői előrejelzések szerint valószínűleg folytatódott a magyar gazdaság robusztus ütemű növekedése az idei első negyedévben.
Az Európai Bizottság közzétette tavaszi gazdasági előrejelzését mind az unió egészére, mind az egyes tagországokra nézve. Magyarországon jövőre 2,2 százalékos gazdasági növekedésre számítanak. A növekedés várható lassulása a jelentés szerint annak tudható be, hogy veszítenek növekedésserkentő erejükből olyan tényezők, mint például az EU-források rekordmértékű felhasználása.
Lassult Kazahsztán gazdasági növekedése az első negyedévben éves szinten, miközben az ipari termelés nőtt a tavalyi első negyedévi csökkenés után.
Ha a szavukon fognánk az egy évvel ezelőtt hatalomban maradt Orbán-kormányt, akkor 10 százalék alatti személyi jövedelemadónk lenne, az ipari rezsicsökkentés már elindult volna, és kitartóan magas növekedési pályára állt volna rá a vas és acél országa. Ezekből azonban még semmi sincs, legfeljebb előkészületek. A pálinka-szabadságharcban is védekezésre kényszerül a kormány, igaz, a bankrendszer már többségében állami tulajdonban van. Egy-két választási ígéret pedig kozmetikázással teljesült csak.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint nem várható jelentősebb globális gazdaságnövekedés a következő években, és ennek alapján arra lehet számítani, hogy a jegybanki alapkamatok egyelőre alacsonyan maradnak – áll az IMF félévente frissülő úgynevezett World Economic Outlook (Világgazdasági kilátások) kiadványának kedden ismertetett első fejezetében.
Elkészült a soros IMF-felülvizsgálat összefoglalója, miután a Nemzetközi Valutaalap képviselői a közelmúltban egyeztettek a magyar kormánnyal. Az IMF pozitívan értékeli a tavalyi gazdasági növekedést és a jelentős folyó fizetési mérlegtöbbletet, amelynek eredményeként csökkent Magyarország sérülékenysége. Javítottak a GDP-előrejelzésen is. A növekvő állami szerepvállalás – például a bevásárlás a bankszektorban – azonban már aggasztja a szakértőket.